Betgames to świeża na polskim rynku bukmacherskim usługa, która choć poza granicami naszego kraju istnieje już od dłuższego czasu i bije rekordy popularności, do nas zawędrowała stosunkowo niedawno i również spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony typerów. Tak naprawdę jednak budzi sporo wątpliwości, większość z których wynika z jej sposobu działania i tematyki, która dla osób nierozeznanych w temacie może się okazać zbyt bliska kasynu. Czy całość jest zatem legalna? Gdzie możemy przekonać się czy jest to usługa opłacalna?

betgames sts gdzie grac i jak wygrywać
Czy Betgames STS to szansa na duże wygrane?

Czym tak właściwie jest Betgames – czy jest legalne?

Betgames to specjalna usługa, w Polsce jeszcze niedostępna u większości działających legalnie bukmacherów (patrz: akapit poniżej). Sprowadza się do obstawiania karcianych gier symulowanych – rozgrywa się to w formule „na żywo”, a każda z wspomnianych gier podzielona jest na etapy. Przed każdym kolejnym etapem jesteśmy w stanie postawić na jego rezultat, zazwyczaj związany z wygraną jednego z wirtualnych graczy. Rozwiązanie naszego kuponu (wyłącznie SOLO – usługa nie wspiera kuponów akumulacyjnych) następuje w przeciągu kilku minut, co z kolei powoduje skojarzenia z kasynem (w którym również wygrywa / przegrywa się natychmiastowo) – błędnie. Jak już bowiem wspomnieliśmy, całość jest zaledwie symulacją, w której nie biorą udział prawdziwi gracze. My również jesteśmy wyłącznie obserwatorami, którym przypada obstawianie. Bliżej temu wszystkiemu jest więc do obstawiania na żywo sportów wirtualnych (stanowiących część oferty bukmacherskiej już od bardzo dawna), aniżeli kasynu.

Nad przebiegiem rozgrywki czuwa krupier (na żywo, zazwyczaj w postaci pięknej kobiety), który przeprowadza symulację – nie jest ona więc generowana komputerowo, jak w przypadku wyżej już wspomnianych sportów wirtualnych i to właśnie krupier wyjmuje karty, wykłada je na stół i przygotowuje do kolejnych rozdań. Co ciekawe, można z nim mieć kontakt na bieżąco poprzez wbudowany w grę czat na żywo. Może on także posłużyć do komunikacji z innymi graczami, cieszenia się z wygranych, zadawania pytań dotyczących zasad (te pokrótce wyjaśnimy poniżej) i wszystkiego, co chcielibyśmy wiedzieć i czym chcielibyśmy się podzielić.

Gdzie można grać w Betgames?

W chwili obecnej w Polsce legalne korzystanie z usługi Betgames jest możliwe wyłącznie na łamach portalu internetowego www.sts.pl – jednego z najbardziej doświadczonych, bo istniejącego już od 1997 roku, polskich bukmacherów. Choć usługa jest dostępna z poziomu oddzielnej zakładki, wykorzystuje konto u wspomnianego buka – dzieli z nim również saldo, niektóre bonusy (więcej o nich – poniżej) oraz zasady. Betgames jest usługą wchodzącą w skład ustawy hazardowej, w związku z czym wymaga od nas posiadania 18 lat.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Choć Betgames jest obecne wyłącznie u bukmachera STS, jego popularność wskazuje na to, że podobną usługą mogą zainteresować się również inni bukmacherzy. Można śmiało przypuszczać, że na tym polu już w niedługim czasie będziemy mieli do czynienia z niemałą konkurencją. Podobnie zresztą, jak w przypadku innych usług bukmacherskich.

Betgames – lista gier i ich zasady

W tym momencie firma STS oferuje trzy gry rozgrywane w ramach zakładów Betgames – wojnę, bakarat oraz pokera. Wszystkie toczą się na żywo przez całą dobę. Poniżej pokrótce streszczamy zasady każdej z nich wraz z wyszczególnieniem etapów, przed którymi możemy je obstawiać. Jako obstawiający możemy postawić albo na wygraną któregoś z gracza (niezależnie od układu, jakim wygra), albo też na wygrany układ (niezależnie od gracza, który nim będzie dysponował). 

Poker

Gra w Pokera na łamach Betgames STS rozgrywa się w zgodzie z zasadami Texas Hold’em Poker. Bierze w niej udział szóstka graczy, spośród których wygra ten, który posiada zwycięski układ (wszystkie prezentujemy poniżej, wraz z wyjaśnieniem). Każdy gracz posiada dwie swoje unikalne karty, które musi połączyć z kartami wspólnymi ze środka, by stworzyć jeden z układów. Warto wspomnieć, że „as” jest tutaj specyficzny, gdyż oprócz funkcji „asa” może też mieć wartość umowną „1”. Jest więc w stanie tworzyć pary z jedynkami, albo też stanowić część strita, będąc w nim właśnie jedynką.

Układy w pokerze:

 • Poker Królewski – karty są ułożone w kolejności od asa do 10 i mają ten sam kolor.
 • Poker – karty ułożone są we właściwej kolejności i mają ten sam kolor, ale nie zaczynają się od asa.
 • Kareta –  cztery na pięć kart mają dokładnie tę samą wartość (np. cztery damy).
 • Full House – jedna trójka (patrz: niżej) i jedna para.
 • Kolor – wszystkie z kart o tym samym kolorze, ale z innymi i nie występującymi po sobie wartościami;
 • Strit – wszystkie karty są ułożone w kolejności, ale nie posiadają tego samego koloru.
 • Trójka – trzy te same karty – na przykład trzy czwórki – występują w tym samym układzie.
 • Dwie pary – w układzie mamy dwie pary (na przykład parę dam i parę króli).
 • Jedna para – w układzie mamy parę (na przykład dwie damy).
 • Wysoka karta – układ bez żadnych powiązań kolorystycznych i „kolejnościowych”. Misz-masz.

Poker jest najdłuższą ze wszystkich dostępnych w Betgames gier (rozdanie trwa około 5 minut). My możemy obstawiać w czterech momentach, a zatem gdy krupier:

 1. rozdaje każdemu graczowi po dwie karty;
 2. rozkłada pierwsze trzy karty wspólne;
 3. dokłada czwartą kartę wspólną;
 4. dokłada piątą kartę wspólną;
betfan bez depozytu
Kod promocyjny BETONLINE na darmowy bonus bez ryzyka 100 PLN

Nic nie stoi na przeszkodzie, by gra nie zakończyła się wcześniej, na przykład na trzecim etapie – wszystko zależy od tego, czy któremuś z wirtualnych graczy uda się już na nim wygrać (czyli pozostali nie będą mogli go pokonać, nawet po dobraniu ostatniej wspólnej karty). W pokerze istnieje też opcja remisu, jednak zdarza się ona niezwykle rzadko i tylko w momencie, kiedy obaj gracze mają najwyższy układ – w innych remisach decydująca jest wartość kart składowych układu.

Wojna

Wojna działa dokładnie tak, jak jej znana ze świata rzeczywistego odmiana – jest więc grą prostą, w której bierze udział dwójka graczy. Każdemu z nich przydzielona jest jedna karta, a następnie karty obu graczy są porównywane wartościowo – kto ma większą wartość, wygrywa. Jeżeli z kolei wartości są te same, dochodzi do wojny. Jako obstawiający możemy tutaj postawić na wygraną któregoś z graczy, albo też remis (jako taki jest traktowany wojna). Dostępne są także zakłady specjalne, na przykład na kolor kolejnej wyciąganej karty. Obstawiać możemy z kolei na dwóch etapach, przed tym, gdy krupier:

 • wyciąga pierwszą kartę dla gracza;
 • wyciąga kartę dla siebie (po tym dochodzi do ostatecznego rozwiązania zakładów).

Rozgrywka trwa tutaj około dwóch minut.

Bakarat

Bakarat, a zatem najmniej popularna z powyższych (przynajmniej w Polsce) gra cechuje się równie prostymi zasadami, co Wojna. Każdy gracz otrzymuje dwie karty (patrz: etapy poniżej) – wygrywa ten, którego wartość kart będzie najbardziej zbliżona do 9. Jeżeli gracz (lub krupier) otrzyma dwucyfrową sumę wartości, liczy się druga cyfra – jeżeli z kolei wynik z dwóch kart jest poniżej 5 w przypadku gracza (a poniżej 2 w przypadku krupiera), dokładana jest jeszcze trzecia karta. Jako obstawiający możemy postawić na konkretnego zwycięzcę, albo też na remis. Są też zakłady specjalne, na przykład na karty, które za chwilę pojawią się na stole. Żeby urozmaicić sytuację, każda karta posiada swoją wartość, przy czym te od 2-9 mają wartość napisaną „na sobie”. Karty od 10 do króla są warte 0, a As – 1.

sts polska poker online
Bonus bez depozytu na obstawianie gier karcianych w Betgames STS

Jeżeli chodzi o etapy rozgrywki, te są trzy. Obstawiać możemy przed tym, gdy krupier:

 • wyciągnie jedną kartę dla gracza;
 • wyciągnie jedną kartę dla siebie;
 • wyciągnie drugą kartę dla gracza i dla siebie – jest to moment decydujący, po którym następuje rozwiązanie zakładu i ewentualne dołożenie trzeciej karty na zasadach, o których pisaliśmy wcześniej.

Pojedyncze rozdanie w Bakaracie trwa mniej więcej 2 minuty.

Betgames w STS – jak zacząć i stać się ich mistrzem?

Aby zacząć obstawianie jednej z trzech wymienionych powyżej gier karcianych, należy posiadać konto u bukmachera STS. Najlepiej jest założyć je w taki sposób, by skorzystać z jak najbardziej atrakcyjnych bonusów. Wyłącznie z kodem promocyjnym „BETONLINE” pozyskamy 29 złotych na start, niezobowiązujące, bo nie wymagające żadnego depozytu. Konto w minutę zakładamy na stronie www.sts.pl. W świecie bukmacherskim nosi to nazwę „freebetu”, a w naszym przypadku pozwala to nam spróbować swoich sił w obstawianiu Betgames bezpiecznie, bo bez uprzedniego dokonywania jakiejkolwiek wpłaty.

STS, jak niemal każdy bukmacher działający legalnie na naszym rynku, oferuje również atrakcyjny bonus powitalny, z którego powinniśmy skorzystać tuż po rejestracji. Działa on w prosty sposób, podwajając naszą pierwszą wpłatę, nawet do 1200 złotych. Dodatkowe pieniądze trafią na nasze konto bonusowe, które funkcjonuje również w usłudze Betgames – zanim wypłacimy z niego środki czy to na saldo główne, czy też na konto w banku będziemy musieli obrócić bonusową stawkę (czyli wydać ją określoną przez STS liczbę razy). Betgames zalicza się do samego obrotu.

Poza wyżej wspomnianymi promocjami, STS przygotowało również specjalny bonus ukierunkowany właśnie na Betgames. Wiąże się on z koniecznością obstawiania w ramach Betgames – po zgłoszeniu się do akcji mamy tydzień na grę na kuponach z kursem minimalnym 2.00. Po upływie tygodnia otrzymamy aż 10% sumy stawek wszystkich wygranych kuponów z danego tygodnia, maksymalnie 25 złotych.

Podsumowanie

Betgames to bardzo ciekawa usługa, która wprowadza powiew świeżości do świata bukmacherskiego, a przede wszystkim jest wspaniałą opcją na zorganizowanie swojego czasu pomiędzy kolejnymi, bardziej „klasycznymi” spotkaniami sportowymi, które zazwyczaj rozgrywają się co określony przedział czasu. Betgames jest przede wszystkim świetnym sposobem na poćwiczenie swoich umiejętności w dokonywaniu zakładów, rozeznanie się w temacie bukmacherskim, zrozumienie schematu działania stawek, ale także na szybkie wzbogacenie się – kupony są w końcu realizowane w zaledwie kilka minut. Cała usługa stanowi też zalążek społeczności, która może ze sobą rozmawiać, dyskutując o kolejnych zagraniach, wspólnie przewidując to, co za chwile stanie się na ekranie i ciesząc się z własnych wygranych.

Poprzedni artykułRozgrywki w czasie pandemii – kto zyskuje?
Następny artykułDlaczego po przerwie pada więcej bramek?
Najlepszy w Polsce bukmacher to taki, który oferuje graczom więcej niż inni legalni bukmacherzy w Polsce. W rankingu najlepszych bukmacherów online wygrywają Betclic, STS i Fortuna.