Obstawianie meczów w zakładach bukmacherskich może być wspaniałą rozrywką, na której można dodatkowo zarobić nieco pieniędzy. Często jednak przez niewiedzę oraz zbyt emocjonalne podejście można popełnić proste błędy, które doprowadzą do szybkiej przegranej. Aby temu zapobiec, warto zapoznać się z najczęściej popełnianymi przez początkujących graczy błędami. Oto one!

bukmacherzy

Jakich błędów się wystrzegać przy obstawianiu zakładów bukmacherskich?

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi, często popełniają zasadniczy błąd – nie określają swojego budżetu. Trzeba pamiętać, że obstawianie to przede wszystkim zabawa. Pokusa inwestowania dużych kwot już od samego początku jest duża, jednak może ona doprowadzić do inwestowania zbyt dużej ilości gotówki. Rozwiązaniem tego problemu jest ustalić odgórny miesięczny budżet na zakłady, wynoszący np. 100 zł.

Kolejną pokusą, która szczególnie dotyka początkujących graczy, jest podwajanie stawek. Przegrany kupon za 10 zł? Więc może warto następnym razem zagrać za 20 zł, żeby odrobić stratę? Trzeba wiedzieć, że w przypadku zakładów bukmacherskich jest to błędne myślenie, które prędzej doprowadzi do stracenia wszystkich środków niż wysokiej wygranej. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest zachować zimną krew i trzymać się grania za określone kwoty.

Błędy podczas obstawiania meczów – na co uważać?

Obstawiając zakłady bukmacherskie na etoto.pl, nie można również kierować się osobistymi sympatiami. Kiedy Twoja ulubiona drużyna gra przeciwko swojemu odwiecznemu rywalami, wiara może pchnąć do postawienia na nią u bukmachera. Serce to jednak zły doradca w przypadku zakładów bukmacherskich. Tutaj powinna królować chłodna analiza i rachunek prawdopodobieństwa. Tylko wtedy można liczyć na wygraną.

Innym z podstawowych błędów jest dodawanie zbyt dużej liczby zdarzeń do kuponu. Tworzenie tzw. taśmy to bardzo częsta taktyka przy graniu za małe kwoty. Można spróbować się w to pobawić, ale pod warunkiem stawiania zakładu za np. 2 zł. Należy się jednak wystrzegać tej praktyki, kiedy w grę wchodzi granie za większe kwoty. Trzeba pamiętać, że sport jest nieprzewidywalny i każdy kolejny mecz na kuponie to mniejsze prawdopodobieństwo wygranej.

Czego nie należy robić, obstawiając zakłady bukmacherskie?

Wśród najczęstszych błędów nowicjuszy należy także wymienić zajmowanie się zbyt dużą liczbą sportów. Obstawianie wyników dyscyplin, o których nie mamy pojęcia to prosta droga do straty pieniędzy. W zakładach bukmacherskich liczy się fachowa wiedza na temat danego sportu oraz konkretnych drużyn. Dlatego też osoby zaczynające swoją przygodę z bukmacherką, powinny skupić się na sportach, które śledzą na co dzień.

Bardzo dużą pokusą może być również obstawianie zakładów łączonych. Jest to rodzaj zakładu, który łączy dwa zdarzenia np. zwycięstwo drużyny X + zawodnik Y strzeli bramkę. Przyciągają one uwagę bardzo wysokimi kursami, a tym samym perspektywą dużej wygranej. Przed kliknięciem „obstawiaj”, trzeba jednak zadać sobie podstawowe pytanie: w jakim stopniu wystąpienie takiej kombinacji jest prawdopodobne? Odpowiedź zwykle brzmi: mało.

Poprzedni artykułCo aktualnie warto obstawiać?
Następny artykułLegalni bukmacherzy online – jak łatwo ich rozpoznać? Wskazówki
Bukmacher
Najlepszy w Polsce bukmacher to taki, który oferuje graczom więcej niż inni legalni bukmacherzy w Polsce. W rankingu najlepszych bukmacherów online wygrywają Betclic, STS i Fortuna.