Legalne usługi bukmacherskie cieszą się w Polsce dużą popularnością. Wiele osób jednak w dalszym ciągu ma problem z odróżnieniem legalnych bukmacherów od tych, którzy świadczą swoje usługi w sposób niezgodny z przepisami polskiego prawa. Jak odróżnić bukmachera legalnego od nielegalnego? Jacy są najpopularniejsi polscy legalni bukmacherzy? Na wszystkie te pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

bukmacherzy legalni w polsce
Jacy są najpopularniejsi polscy legalni bukmacherzy?

Legalny bukmacher w Polsce – definicja 

Legalny bukmacher w Polsce – jak go rozpoznać? Takie pytanie zadaje sobie mnóstwo początkujących typerów, którzy nie mają jeszcze fachowej wiedzy odnośnie funkcjonowania rynku bukmacherskiego w Polsce. W przypadku bukmacherów działających w ramach punktów stacjonarnych nie ma żadnego problemu – wszystkie bukmacherskie punkty stacjonarne są w pełni legalne. Zupełnie inaczej jest w przypadku bukmacherów internetowych.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Zdecydowana większość stron bukmacherskich z zakładami posiada polską wersję językową, dlatego ciężko niektórym typerom jest znaleźć informację na temat tego, czy dany bukmacher jest legalny. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości odnośnie legalności jakiegokolwiek bukmachera, może odwiedzić stronę internetową Ministerstwa Finansów. Znajduje się tam specjalny wykaz nielegalnych oraz legalnych firm bukmacherskich. 

Legalne firmy bukmacherskie 2021

Legalna firma bukmacherska to taka, która posiada specjalną licencję od Ministerstwa Finansów. Warto wiedzieć o tym, że w 2017 roku na polskim rynku zakładów bukmacherskich zaszło mnóstwo zmian. Polski ustawodawca wprowadził nowelizację ustawy antyhazardowej, która nałożyła na polskie firmy bukmacherskie szereg rygorystycznych obowiązków oraz obostrzeń. Zagraniczni bukmacherzy nie chcieli dostosować się do zaproponowanych przepisów, dlatego część z nich opuściła polski rynek, a inni zaczęli świadczyć swoje usługi w sposób nielegalny. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

W tej chwili zezwolenie na obsługiwanie zakładów bukmacherskich posiada 17 firm. Wśród nich znajduje się Superbet, Typiko, eWinner, Betfan, Betclic, PZBUK, Superbet, Totalbet, Etoto, STS, Milenium, Forbet, LV BET, Fortuna, Totolotek, TRAF-zakłady Wzajemne – zakłady konne oraz Polski Bukmacher, który pełni nadzór nad dwoma markami: NobleBet oraz BestBet. Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje na temat dwóch najpopularniejszych legalnych polskich bukmacherów. 

Fortuna – popularny bukmacher w Polsce

Fortuna to firma bukmacherska, która wchodzi w skład grupy Fortuna Entertainment Group. Jest to największa w Europie Środkowo-Wschodniej grupa zajmująca się prowadzeniem zakładów bukmacherskich. Firma działa bardzo prężnie nie tylko w Polsce, ale także w Chorwacji, Czechach, na Słowacji czy w Rumunii. W Polsce uznana przez zawodowych typerów, którzy chętnie w Fortunie obstawiają za duże stawki.

Bukmacher realizuje zakłady nie tylko na wydarzenia związane ze sportem, ale także na wydarzenia z dziedziny show-biznesu, polityki czy sfery społecznej. Firma ta to nie tylko obstawianie zakładów, ale również mecze na żywo, które możemy oglądać nawet na ekranie telefonu. Fortuna jako jeden z wielu bukmacherów mocno angażuje się w promocję polskiego sportu. Jednocześnie Fortunę zalicza się do grona najpopularniejszych legalnych firm bukmacherskich w Polsce. 

betfan bez depozytu
Kod promocyjny BETONLINE na darmowy bonus bez ryzyka 600 PLN

STS – najlepszy Polski bukmacher

STS to firma bukmacherska o polskim kapitale. W STS można stawiać zakłady na wydarzenia sportowe, polityczne, gry karciane Betgames oraz rozrywkowe. STS świadczy swoje usługi zarówno w internecie jak i za pośrednictwem punktów stacjonarnych, których jest przeszło 400. W ofercie tego bukmachera znajdują się transmisje na żywo. W STS obowiązuje także specjalny system wypłat, który gwarantuje, iż środki trafią na nasze konto w sposób natychmiastowy bez względu na porę dnia lub nocy. 

Poprzedni artykułAtut własnego stadionu – fakt czy mit?
Następny artykułJak grać bez podatku u bukmacherów? Poradnik gracza
Najlepszy w Polsce bukmacher to taki, który oferuje graczom więcej niż inni legalni bukmacherzy w Polsce. W rankingu najlepszych bukmacherów online wygrywają Betclic, STS i Fortuna.